Inteligentne baterie

0
49

Czy Polacy chcą mieć inteligentne krany domu?

Z badań ankietowych przeprowadzonych przez firmę Oras wśród dziennikarzy i architektów wynika, że tak. Inteligentna armatura jest wyposażona w czujniki, które uruchomiają lub zamykają dopływ wody w zależności od tego, czy pod wylewką znajdują się ręce użytkownika.

Baterie sterowane fotokomórką (bezdotykowe) mają już ponad 20 lat. Polacy jednak znają je głównie z toalet w miejscach publicznych, np. centrach handlowych.
Inteligentne baterie bezdotykowe uważa się za przyszłość rynku armatury na świecie. Ich atuty to mniejsze zużycie wody (nawet o połowę), bezpieczeństwo użytkowania, w tym przez dzieci i osoby starsze, odporność na uszkodzenia.

Jak wynika z ankiet zrealizowanych przez firmę Oras, aż 95% dziennikarzy oraz projektantów jest zdania, że inteligentne baterie to przyszłość w segmencie wyposażenia do prywatnych łazienek i kuchni.

Media oraz eksperci kształtują postawy konsumentów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że te opiniotwórcze środowiska w Polsce postrzegają inteligentną armaturę jako przyszłość. Mamy nadzieję, że Polacy również dostrzegą zalety nowoczesnych baterii ekologicznych – podkreśla Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

75% ankietowanych dziennikarzy i projektantów uważa, że Polacy są gotowi na korzystanie z tak nowoczesnej armatury. Nie obawiają się, jak jeszcze kilka lat temu, nowinek technologicznych, ale potrzebna jest ich popularyzacja.